کارت ویزیت چیست؟

کارت ویزیت چیست؟

کارت ویزیت یک وسیله ارتباطی کوچک اما ضروری ، به شما امکان می دهد تا دیگران شمارا بهتر بشناسند به ویژه اینکه اطلاعات تماس خود و اطلاعات شرکت خود را روی آن چاپ کرده با هزینه کم منتشر می کنید به این روش می توانید با دیگران و مخاطبان ارتباط برقرار کنید. با این حال کیفیت چاپ کارت ویزیت و طراحی به عنوان یک وسیله ارتباطی تعیین کننده است زیرا منعکس کننده نام تجاری شرکت است. در این مقاله راهنمای چاپ کارت ویزیت  هر آنچه را که باید بدانید تا با کارت ویزیت و طراحی چاپ آن موفق شوید به شما خواهیم آموخت.

کارت ویزیت برای چیست؟

کارت ویزیت به دلیل ابعاد نسبتاً کم و محتوای آن که اساساً شامل اطلاعاتی در مورد فعالیت شرکت راه های ارتباطی و لوگوی شرکت می باشد.. اما اگر سؤال می کنید کارت ویزیت برای چیست پاسخ ساده است: مانند هر وسیله ارتباطی ، به شما این امکان را می دهد تا مخاطبان شما را بشناسند و بازار فروش و معرفی گسترده تری داشته باشید برای فروش محصولات یا ارائه خدمات شرکت. همچنین به شما امکان می دهد تا شبکه حرفه ای خود را گسترش دهید که برای توسعه فعالیت های حرفه ای شما نیز بسیار مفید است. کارت ویزیت را می توان در یک کیف پول نگهداری کرد از این رو اهمیت کیفیت کاغذ و چاپ کارت ویزیت بسیار مهم می باشد.

نمونه ها و الگوهای کارت ویزیت

همانطور که فعالیت های حرفه ای زیادی وجود دارد نمونه های زیادی از کارت ویزیت نیز متعاقبا وجود دارد. همچنین ، اگر می خواهید کارت ویزیت خود را چاپ کنید ، الگوهای کارت ویزیت خود را در بین انواع کارتهایی که قبلاً خود را ثابت کرده اند ، جستجو کنید. در واقع ، شما می توانید از آن الهام بگیرید تا کارت ویزیت اصلی ، و همچنین با فرمت همانند طرح ایجاد کنید. مشاوره با نمونه ای از کارت ویزیت به شما امکان می دهد اطلاعاتی را که از طریق این وسیله ارتباطی کوچک منتقل می شود شناسایی کنید و از اشتباه در طراحی آنجلوگیری کنید زیرا که کارت ویزیت پتانسیل آن را دارد که از فعالیت شما تصویری را منتقل کند. برای انجام این منظور می توانید از نمونه های طرح لایه باز کارت ویزیت طرح دات آی استفاده کنید.

کارت ویزیت فست فود

چگونه کارت ویزیت چاپ کنیم؟

از آنجا که کارت ویزیت وسیله ارتباطی برای افشای اطلاعات تماس است ، باید در چاپ آن دقت کرد. با این حال ، توجه داشته باشید که برای تهیه کارت ویزیت لازم نیست از یک طراح گرافیک استفاده کنید. با تسلط بر ابزارهای رایانه ای ، می توانید از میان بسیاری از نرم افزارها که به ساخت کارت ویزیت خود کمک می کنند ، انتخاب کنید. با استفاده از نرم افزارهای رایج مانند Word ، Photoshop یا Open Office ، نحوه تهیه کارت ویزیت را شایسته متخصصان بدانید. اما برای تهیه کارت ویزیت که مشخص است  باید خلاق باشید.

روی کارت ویزیت چه چیزی بنویسیم؟

پنجره کوچک که به شما امکان می دهد مهارت های حرفه ای خود را به دیگران نمایش دهید کارت ویزیت خلاصه ای از اطلاعات در مورد شما و شرکت شما است. اما چه متنی باید روی کارت ویزیت بگذارید؟ برای کسانی که نمی دانند کارت ویزیت خود را چگونه بنویسند اکثر اطلاعات موجود در کارت ویزیت باید به سؤالات خاصی پاسخ دهند که پاسخ آنها به دیگران امکان شناسایی می دهد. نام و نام خانوادگی شما و نام شرکت شما باید نوشته شود. به همین ترتیب ، به منظور دستیابی سریع به شما اطلاعات تماس شما نیز باید در آن ذکر شود. علاوه بر لوگوی گرافیکی شرکت شما کارت ویزیت همچنین حاوی اطلاعاتی است که دیگران اجازه می یابند تا فعالیت ها و مهارت های حرفه ای شما را بدانند.

وزن گرمی کارت ویزیت

بر خلاف کارت ویزیت های رایج که از یک کاغذ با وزن نسبتاً سبک استفاده می شود کاغذ مورد استفاده برای چاپ کارت ویزیت حرفه ای ضخیم تر است. در واقع  با توجه به اینکه توزیع کارت ویزیت به صورت دستی و رو در رو انجام می شود این پشتیبانی نیز باید در نظر گرفته شود که بتوان از این کارت در داخل در یک نگهدارنده کارت یا در کیف پول نگهداری یا ذخیره شود. وزن کارت ویزیت باید نسبتاً ضخیم باشد ، زیرا کاغذ استاندارد حدود 300 گرم در متر مربع است. این را هم بدانید که برای کسانی که از کاغذهای بسیار ضخیم استفاده می کنند  وزن کاغذ دو برابر سنگین تر از کاغذ استاندارد است. اما در نهایت کیفیت بالاتری دارد.

کاغذ کارت ویزیت چیست؟

از آنجا که کارت ویزیت تصویر شرکت را منتقل می کند ، باید در مورد ظاهر آن دقت کرد که از کیفیت کارت ویزیت کارت جدا نیست. کاغذ کارت ویزیت برخلاف بروشور یا جزوه ، باید تصویر خوبی از جامعه بگذارد. به همین دلیل  کاغذهای روکش دار ، براق یا براق با وزن 300g / m² برای اطمینان از ماندن کارت ویزیت توصیه می شود. به همین ترتیب ، برای فعالیتهای نهادی مانند وکالت ، دفتر اسناد رسمی ، از جمله دیگر ، می توان از کاغذهای بافت دار به عنوان کارت ویزیت کارت ویزیت استفاده کرد.

طرح لایه باز کارت ویزیت شیرینی سرا

کارت ویزیت چه ابعادی دارد؟

اکثر کارتهای ویزیت در اندازه استاندارد ، 8.5 سانتی متر در 5.4 سانتی متر چاپ می شوند که مزیت آن به اندازه کارت بانکی است ، بنابراین نگهداری آن بسیار آسان است. البته توجه داشته باشید که ابعاد کارت ویزیت قابل تنظیم است. هنگام ایجاد کارت ویزیت که از سایر مدل های معمول متمایز است باید مراقب باشیم که اندازه کارت ویزیت خیلی بزرگ نباشد تا جایی که نتوانید در یک نگهدارنده قرار بگیرید. لازم است بدانید که کارت ویزیتی که بسیار بزرگ است نگهداری آن دشوار است و به راحتی گم می شود.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.